سنسور دما صنعتی

خرید انواع سنسور دما صنعتی (Temperature Sensor) از برترین برندهای داخلی و خارجی و از برترین وبسایت فروشگاه اینترنتی تجهیزات برقی در ایران، یعنی فروشگاه اینترنتی برق صنعتی. ما طیف وسیعی از محصولات نظیر سنسورهای دما (Temperature Sensor) را به شما عزیزان ارائه می کنیم. سنسورها شامل انواع مختلفی هستند که اصلی ترین آن ها سنسورهای ترموکوپل، سنسورهای RTD و ترمسیتورها تقسیم بندی می شوند.

معرفی سنسور دما

چه سنسور ترموکوپل (Thermocouple)، چه دماسنج RTD (آر تی دی) و چه ترمیستور (thermistor) باشد، این تجهیزات به منظور اندازه گیری دما مورد استفاده قرار می گیرند.

دما به عنوان سطح انرژی ماده تعریف می شود که با تغییراتی در آن، ماده قابل اثبات است.

سنسورهای دما به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و همه آن ها یک مشخصه مشترک دارند: همه این تجهیزات، دما را با احساس تغییرات در یک مشخصه فیزیکی اندازه‌گیری می‌کنند.

هفت نوع اصلی سنسورهای اندازه‌گیری دما یا دستگاه‌های بررسی دما که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرند عبارتند از ترموکوپل، دستگاه‌های دمای مقاومتی (سنسور RTD، ترمیستور)، رادیاتورهای مادون قرمز، دستگاه‌های دو فلزی، دستگاه‌های انبساط مایع، تغییر حالت مولکولی و دیودهای سیلیکونی.

سنسور ترموکوپل (Thermocouple Sensor)

ترموکوپل ها به تجهیزاتی هستند که اندازه گیری دما را با تغییرات ولتاژ نشان می دهند. با افزایش دما، ولتاژ خروجی ترموکوپل افزایش می یابد. نه لزوماً خطی.

اغلب Thermocouple ها در داخل یک غلاف محافظ فلزی یا سرامیکی قرار می گیرند که در برابر اتفاقات ناگهانی از سنسور محافظت کنند.

ترموکوپل های غلاف فلزی نیز با انواع مختلفی از پوشش های بیرونی مانند تفلون برای استفاده بدون دردسر در اسیدها و محلول های سوزاننده قوی در دسترس هستند.

مشاوره خرید انواع سنسور دما صنعتی

به منظور خرید انواع سنسور دما صنعتی، با کارشناسان وبسایت برق صنعتی تماس بگیرید.