ترموکوپل و RTD, مقالات

سنسور RTD چیست؟

سنسور RTD چیست؟
(11) رای، میانگین: 5.00/5

سنسور RTD

سنسور های RTD یکی از پر مصرف ترین تجهیزات ابزار دقیق در صنعت می باشند. انواع سنسور مقاومتی دما صنعتی آروان ( ARVAN ) در بخش های صنعتی از جمله نفت و گاز ، پالایش و پتروشیمی ، فولاد ، نیروگاه ، سیمان ، داروسازی ، مواد غذایی و… کاربرد دارند.  شرکت آروان صنعت هیراد یکی از تولید کننده های پیشرو در زمینه انواع سنسور های دما بخصوص سنسور PT100 ،سنسور PT1000 ، ترموکوپل و ترمیستور می باشد. در قسمت مقالات وبسایت آروان صنعت روش های ساخت ، ساختمان ، کاتالوگ ، قیمت خرید و فروش سنسور PT100 و PT1000 از زوایای مختلف بررسی کرده ایم. شما می توانید با خواندن این مقالات اطلاعات خود را در زمینه انواع سنسور دما صنعتی بروز کرده و افزایش دهید.

سنسور مقاومتی RTD دما صنعتی

آروان صنعت پس از سال ها فعالیت در زمینه تولید ، واردات و صادرات انواع سنسورهای دما صنعتی از جمله ترموکوپل و پی تی صد ( PT100 ) ، تجربه زیادی کسب نموده است. در طی مسیر پر پیچ و خم تولید تجهیزات ابزار دقیق پیشرفته و حرارتی ، هر چه جلو تر رفتیم مدیران ارشد آروان صنعت حساسیت بیشتری نسبت به کیفیت تولید محصولات نشان دادند.

سنسور PT100

در این راستا ما می خواهیم در هر جایی از صنایع که از تجهیزات ابزار دقیق و حرارتی آروان استفاده می کنند، نام ARVAN در ردیف شرکت های خوشنام قرار قرار گیرد. از این رو همواره محصولاتمان را با گارانتی و خدمات پس از فروش بلند مدت به مشتریان عزیز عرضه می نماییم. ما بر خود وظیفه می دانیم که قبل از خرید کلیه اقدامات لازم مهندسی خرید را انجام دهیم، تا شما بهترین گزینه را برای کاربرد مد نظرتان انتخاب کنید. از نظر ما اولین خرید شما از مجموعه آروان صنعت ، آغاز یک همکاری بلند مدت و صادقانه می باشد.

تاثیر ساختمان PT100 و RTD بر دقت اندازه گیری آن ها

همانطور که می دانید دقت اندازه گیری و زمان واکنش نشان دادن ، سنسور RTD و بخصوص سنسور PT100 بسیار مهم می باشند. بطوریکه خسارات ناشی از پایین بودن دقت اندازه گیری و زمان طولانی واکنش نشان دادن سنسور دما صنعتی ، غیر قابل جبران می باشند. در بسیاری از مواقع دیده شده است که قیمت خرید و فروش سنسور PT100 بر روی روش و متریال ساخت و همچنین ساختمان سنسور PT100 تاثیر منفی می گذارند!

قیمت فروش سنسور PT100 و PT1000

سال ها فعالیت در زمینه واردات و تولید انواع سنسور RTD و PT100 تجربه های ارزشمندی را برای ما ارمغان آورده است. این تجربیات به صورت منحصر به فردی حاصل از نظرات و همکاری مشتریان همیشگی و دلسوز مجموعه آروان می باشند. به طور مثال در سال گذشته ساخت سنسورهای PT100 و PT1000 مورد نیاز چند شرکت داروسازی را بر عهده داشتیم. بدین منظور ساختمان PT100 را به گونه ای طراحی و تولید کردیم تا علاوه بر کیفیت ، قیمت سنسور PT100 نیز در محدوده قابل قبولی باشند.

ساخت سنسور PT100 و RTD

ساخت این سنسور های RTD با دقت و کیفیت زیاد در سریع ترین زمان ممکن انجام و تحویل مشتریان گردید. پس از استفاده و تست های متوالی از سنسور های RTD در آن مجموعه محترم، مشخص گردید دمای اندازه گیری شده حدود 5 درجه سانتیگراد با دمای واقعی فاصله دارد! از آنجایی که بخش تحقیق و توسعه آروان صنعت به همراه بخش تولید و کنترل کیفیت همواره در تلاش هستند که دقت اندازه گیری سنسور ها در بهترین وضعیت ممکن باشد، از شنیدن این موضوع بسیار ناراحت شدیم! لذا پیگیری موضوع را بر خود واجب دانسته و پس از انجام هماهنگی های لازم سنسورهای مذکور را جهت تعیین دقت اندازه گیری و مشخص شدن زمان واکنش ( Response Time ) به آزمایشگاه کالیبراسیون مرجع ارسال کردیم.

تست سنسور PT100 و RTD

 

دیدگاهتان را بنویسید