المنت, مقالات

المنت حرارتی سیلیکون کارباید SIC چیست؟

المنت سیلیکون کارباید

نوع دیگری از المنت تحت عنوان المنت های سیلیکون کاربید (SiC) صرفا برای درجه حرارت های بالا تا 1600 درجه سانتی گراد برای صنایع ذوب شیشه و سرامیک بکار می رود. در ادامه مشخصات فنی ، کاتالوگ ، ساخت و تولید ، واردات ، قیمت ، خرید ، فروش المنت سیلیکون کارباید ، المنت سیلیکون رابر و المنت نواری را بررسی می کنیم .برای مشاهده قیمت ، دسته بندی ها، بررسی فنی، مقایسه و خرید آنلاین انواع المنت حرارتی برقی روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

قیمت خرید و فروش المنت سیلیکون کارباید

این المنت ها از ترکیبات کاربید سیلیکون سخت تشکیل شده است. و معمولا در مقطع گرد به همرا نقاط اتصال (connection) درابتدا و انتها المنت ساخته می شوند.در بعضی مواقع تحت اتصال هلی کوپتر(X ) در انتها المنت نیز ساخته می شوند.با توجه به اینکه المنت SiC رنج دمایی بالاتر به همراه توان بالاتری  در مقایسه با المنت سیمی مقاومتی درد،لذا از قیمت بسیار بالاتری برخودار هستند.این المنت ها در ولتاژ پایین کار کرده و معمولا نیازمند ترانسفورماتورهای کاهنده ولتاژ می باشند و همچنین دارای رنج های مختلف دما و مقاومت هستند. و در طول زمان کارکرد،توان مفید خود را از دست می دهند.

 

قیمت المنت سیلیکون رابر

که برای جلوگیری از این افت توان،معمولا برای مصرف مورد نظر حد بالاتری از توان مورد نیاز را در نظر می گیرند.یکی دیگر از انواع المنت برای استفاده در درجه حرارت بالا برای صنایع ذوب شیشه و سرامیک، المنت دیسیکلید مولبیدن (MoSi2) می باشد.این نوع نیز از ترکیب عناصر سفت و سخت و معمولا در اشکال (U شکل ساخته می شوند) و به صورت عمودی نیز نصب می شوند.حداکثر دمای این المنت ها 1850 درجه سانتی گراد می باشد.به دلیل اینکه تغییرات مقاومت به ازای دما بسیار متفاوت می باشد،لذا به سیستم کنترل توان SCR نیازمند می باشد.

 

تولید ، واردات ، خرید و فروش المنت سیلیکون کارباید

هزینه ابتدایی راه اندازی این المنت ها بالا می باشد ولی به علت توان خروجی بالا هزینه نگهداری را نسبت به المنت SiC کاهش می دهد و برای فرایند طراحی این المنت ها نیازمند تجربه بالا در این زمینه می باشد.محل مناسب و بهینه برای المنت های گرمایشی در یک کوره تحت تأثیر ابعاد کوره و نوع کاربرد می باشد.مشخص است که برای کوره های صنایع ذوب شیشه ، المنت در قسمت سقف و برای صنایع سفال در قسمت کنار کوره نصب گردیده است.

 

قیمت المنت نواری

مهمترین فاکتور برای طراحی المنت سیم و کابل رابط آن می باشد.اینکه تحمل حرارتی کابل چه میزان است و چقدر از سطح خود سیم گرما به بیرون منتشر می شود. تغذیه و بارگذاری بهینه عمدتا به رنج دمای کوره وابسته می باشد.(4.6w/cm2  برای دمای 800 درجه سانتی گراد و 2.3w/cm2 برای 1300 درجه سانتی گراد).لازم به ذکر می باشد که w/cm2 میزان توان بر حسب وات برای تولید دمای مشخص برای مساحت یک سانتی متر مربع می باشد.

یک دیدگاه در “4”

 1. علی کریمی گفت:

  سلام المنت حرارتی با المنت برقی چه فرقی داره؟

  1. برق صنعتی گفت:

   سلام در گذشته تفاوت ها محسوس تر بود اما در حال حاضر بیشتر المنت ها از طریق برق ورودی می گیرن و پس از کار کردن حرارت و دما ایجاد می کنن. به همین دلیل چون المنت های حرارتی با برق کار می کنن، در اصطلاح بعضی ها بهش میگن المنت برقی.

 2. reeyhanemosavii گفت:

  المنت سیلیکون کارباید آلمانی دارید؟

  1. Maniad گفت:

   بله موجود هستش لطفا با بخش پشتیبانی و فروش تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید